top of page
Пошук
  • Фото автораЮлія Дибкалюк

Що краще: ролети чи тканинні штори?


Системи внутрішнього сонце захисту мають одну дуже важливу властивість - прикрашають не тільки вікна, але і весь інтер'єр. Тому слід ретельно вибирати їх види, візерунки та кольори.

Класичні штори є одним із найбільш традиційних способів прикраси вікна. Однак саме на шторах збирається більша частина пилу, тому вони не підходять для квартир, в яких проживають маленькі діти або люди, які страждають на алергію. У цьому виникає ще одна проблема: як їх підтримувати в чистоті? Варто знати, що не всі матеріали можна покласти в пральну машину та прокрутити в барабані. Наприклад, штори, виготовлені з оксамиту, можуть втратити свій первісний вигляд. Також багато матеріалів після прання потребують прасування, що особливо важко у разі багатого драпірування.

Слід врахувати, що класичні штори не будуть добре справлятися в обмеженому просторі, оскільки оптично створюють враження закритості та візуально зменшують і без того невелику кімнату. Не кажучи вже про те, що проблеми можуть з'явитися при спробі монтування карниза. Товсті довгі штори в зимовий час є бар'єром на шляху теплового потоку від батареї, не дозволяючи йому поступово поширюватися по кімнаті.


Тканинні ролети давно стали фаворитом українських домовласників. Серед багатьох типів, стилів та способів монтажу кожен може знайти варіант для прикраси свого будинку. Завдяки ролетам можна забути про проблему декору вікон у невеликому приміщенні, тому що вони можуть не лише захистити від сонця, а й візуально збільшити інтер'єр. Важлива перевага ролету - прості методи їх очищення. Найчастіше достатньо протерти їх серветкою з мікрофібри або злегка вологою губкою - і від бруду не залишиться і сліду. Ролети є відмінним рішенням для людей, які страждають на алергію, яким для прибирання та видалення пилу, як правило, доводиться сильно пристосовуватися. Іноді користувачів вікон бентежить, чи не зробить вибір на користь тканинних ролет більш обмежений декор інтер'єру, і чи можна буде підібрати колір або текстуру під дизайн приміщення. На щастя, немає такої небезпеки. Більш того, рулонні штори можуть гармонійно вписатися практично в будь-який інтер'єр - від традиційного та класичного, до сучасного та дизайнерського.

Попри зовнішню простоту і невигадливість цього внутрішнього аксесуара на вікна, якщо вибрати правильний тип рулонних штор, то, здавалося б, нудна кімната стає унікальною. Для мінімалістських приміщень підходять світлі ролети із принтом.

Простір, що звільниться після видалення штор, можуть зайняти предмети меблів та інші аксесуари, які зігріватимуть кімнату. І що дуже важливо – на відміну від товстих та важких штор – це можливість підняти (або опустити) лише одну ролету, зберігаючи естетичний та повністю завершений вигляд вікна.

65 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page